A kevés számú munkatárs jelentős leterheltség mellett dolgozik, ez a munkakörnyezet kevés lehetőséget hagy az innovációk, a jó gyakorlatok bevezetésére. A korai kiégés jellemző e területen dolgozókra, ennek érdekében igyekszünk olyan munkakörülményeket teremteni, ami könnyebbé teszi a mindennapjaikat
A hasonló programokat megvalósító szakemberek közötti tapasztalatcsere erősíti a leghátrányosabb helyzetű kistérségekben dolgozók mindennapi szakmai munkáját, az érintett kistérségekben az egymás közötti együttműködést és a közös fellépés lehetőségét. A tevékenység kapcsolódik a projekt hosszú távú és közvetlen céljaihoz is: elősegíti a gyermekeket és családjaikat érintő szolgáltatások összehangolását és fejlesztését. Közreműködik a helyi szükségleteken alapuló térségi gyermekjóléti, oktatási, ifjúsági, közösségi, kultúra, sport szolgáltatások fejlesztésének megalapozásában, és abban is, hogy hatékonyabbá váljon az intézmények közötti munkamegosztás.
A leghátrányosabb településeken, a magas szegénységi kockázatban élő családok számára a kora gyerekkorban elérhető preventív foglalkozások a későbbi iskolai sikerekhez járulhatnak hozzá. A gazdasági, kulturális, vagy egyéb okokból hátrányos helyzetben élő, elsősorban óvodás kor alatti gyerekek a lehető legkorábbi életszakaszban fognak segítséget kapni a készségeik és képességeik kibontakoztatásához.
A program megvalósítása során a résztvevők ismeretek szereznek, és gyakorlati tapasztalatokra tesznek szert a gyerekfejlődés, kora gyerekkor jelentőségéről. Lehetőségük nyílik élményszerű együttlétre a gyerekeikkel és ezzel egy időben személyes problémáikra is választ kaphatnak a megfelelő szakemberektől. Saját élményen keresztül bővítik tudásukat. A program megvalósítás során olyan egészségügyi ismeretekre is szert tehetnek, amellyel segítségére lehetnek közvetlen környezetüknek is.
A Biztos Kezdet szemlélet megjelenésének elősegítése a szakemberek és szülők kapcsolata tekintetében kapcsolódó szolgáltatásokban. A biztos kezdet szemlélet minél szélesebb körben történő megerősítése.
A tevékenység elsősorban a településen halmozottan hátrányos körülmények között élő 0-5 éves gyermekeket és szüleiket célozza, de nem zárja ki a településen élő nem hátrányos helyzetű gyermekeket sem. A halmozottan hátrányos helyzetben élő családok általában több gyermeket nevelnek, magas arányban a roma lakosság köréből kerülnek ki, iskolai végzettségük többnyire alacsony, magas a munkanélküliek aránya.
2019.08.15.-09.23. között került megrendezésre a Gazdasszonyképző programelem 4 alkalma Edelényben. A résztvevők hallhattak a főzéshez szükséges alapvető eszközökről. Főző-pároló edényekről, ételek előkészítéséhez szükséges eszközökről. A bevásárlás főbb szempontjairól. Készletezésről, mit lehet hosszabb távon is tárolni, miből ne halmozzunk fel sokat, mert hamar megromlik. Ételkészítéssel kapcsolatos tanácsokat is kértek a résztvevők. A gyümölcsök-zöldségek fogyasztásának fontosságáról is beszélgettek, valamint a rendszeres étkezés jelentőségéről. Utolsó alkalommal a befőzés, tartósítási lehetőségekről hallhattak a résztvevők. Közösen szilvadzsemet is készítettek. Új praktikákat ismerhettek meg. Elmondásuk alapján nem jellemző, hogy befőznének és télire eltennék az elkészített gyümölcsöt.